BESTICKUPPSÄTTNING, 84 delar, silver, Snäckmodell, Finland, 1900-tal.

10 förrättsgafflar (längd 16 cm), 8 bordsgafflar (l 17,5), 10 bordsknivar (l 19,5), 8 bordsskedar (l 17,5), 8 matknivar (l 21,5), 10 matskedar (l 21), 8 teskedar (l 13,5), 12 tårtgafflar, tårtspade, ostkniv, 3 gafflar, 2 smörgåsknivar, större uppläggningssked, mindre uppläggningssked, mindre uppläggningsgaffel. Bär delvis gravyr.

Bruksslitage.

Utropspris
10 000 SEK