SKÅP, David Rosén, Nordiska Kompaniets "FUTURA"-serie, Nyköping, 1950-tal, brickmärkt.
Mahogny och bok. Tvådelat. Överskåp med reliefdekor. Underskåp med bakomliggande inredning i form av ett hyllplan samt låda. Brickmärkta. Bredd 112 Djup 48 Höjd 178 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Märken. Nyckel till överskåp saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.