STOLAR, 6 st, Giancarlo Piretti, Castelli, Italien, 1970-tal.

Stomme i metall, stoppad sits och rygg klädda i svart konstläder. Märkta JSC Castelli Italy. Stapelbara.

Slitage. Repor, rispor. Märken. Fyra saknar röd förankringsanordning i plast.

Utropspris
5 000 SEK