SALONGSMÖBLEMANG, 7 delar, Karl Johan-stil, 1900-talets första hälft.

Betsad björk, två karmstolar samt fyra stolar med peltaformad ryggbricka och randig klädsel. Bord med pelarben på fyra tassfötter, låda i sargen. Total längd 123, bredd 70, höjd 76 cm.

Bruksslitage, fläckar, repor, stötmärken, renoverade.

Utropspris
3 000 SEK