KRYDDHYLLA, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Hylla i vitmålat trä med 14 kryddburkar i porslin. Längd 54, djup 18, höjd 38 cm.

Bruksslitage, färgbortfall samt kryddburken för salt är trasig.

Utropspris
1 500 SEK