KLOCKGARNITYR, 3 delar, Frankrike, 1800-/1900-tal.

Marmor och patinerad metall. Signerad Peiffer. Klockan krönt av kvinnofigur vid pelare. Kandelabrar för 5 ljus, med urnformade pelare. Pendel och nyckel saknas. Höjd 58 och 61 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Något instabila.

Utropspris
6 000 SEK