Brosch med hematit och pyrit med svensk importstämpel. 1930/40-tal.
Ring med pyrit Portugal. 1930-tal.
Ring med pyrit och granat stämplad 925.
Kronhänge i förgyllt silver stämplad BEH 925S
Hänge i förgyllt silver Kupittaan Kulta Åbo 1950/60-tal.
Käyttökulumaa.