FOTOGRAFIER, egenhändigt signerat av Skådespelerskan Ingrid Bergman, 1930-tal.

Sannolikt från inspelningen av filmen "Bränningar" 1935. Ca 23x17 cm.

Omramad, uppklistrad, smärre repor.

Ingrid Bergman (1915-1982) räknas till en av världens främsta skådepelerskor. Bergman studerade vid Dramatens elevskola och spelad in en rad svenska filmer efter examen. Det stora internationella genombrotten kom 1942, där Bergman spelade mot den legendariske Humphrey Bogart i "Casablanca". Ber man är aven mor till Skådespelerskan Isabella Rossellini.

Utropspris
1 200 SEK