Smycken
395481

ÖRHÄNGEN & HÄNGEN, ett par + 2st, 18k guld. 1800-tal, bla John Petterson, Stockholm, (verksam 1874-1905). Vikt ca 9,6g.

Örhängen, ett par, hästskoform med dekor och kläpp, längd ca4cm, skruv, John Petterson, Stockholm, (verksam 1874-1905). Hänge oval med tre kläppar, längd ca5cm, GD&C, Malmö, 1876. Hänge, filigran, ärtlänk, tre kläppar, längd ca5,5cm, ej stämplat.

Slitage. Enstaka bucklor.

Utropspris
3 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?