SKEDAR, 7 st, silver, Sverige, 1800-tal. Vikt 440 g.

Ragusked, 1877. 2 matskedar, Emanuel Hacksell, Malmköping, 1856. Matsked, A Malmqvist, 1879. Matsked, 1876. Matsked, Gustaf Georg Rehnberg, Norrköping, 1822. Matsked, Erik Bratt, Uddevalla, tidigt 1800-tal.

Bruksslitage, gravyr, bucklor. Anlupna.

Utropspris
1 500 SEK