PARTI SILVER, 23 delar, bland annat GAB, Stockholm, 1884. Total vikt ca 557g.

Delar av olika serviser, bland annat "Vasakärven", "Olga" samt "Kungsholm". 3 matskedar, såssked med trähandtag, dosa, 2 bordsskedar, bordsgaffel, bordskniv med blad i rostfritt stål, 14 mindre skedar i olika modeller/storlekar.

Bruksslitage. Knivblad till kniv lös. Trähandtag inkluderad i vikt. Repor. Bucklor. Monogramgravyr.

Utropspris
3 000 SEK