HÖRNSKÅP, rokoko, 1700-tal.

HÖRNSKÅP, rokoko, 1700-tal.

Målad. Överdel med svängt krön. 2 dörrpar med bakomliggande hyllplan. Bredd 128. Djup 85. Höjd 226 cm. Nyckel finns.

Framtagen originalmålning. Senare fötter. Repor och märken. Överdel med avslag på mellandel. Lagningar.

Utropspris
25 000 SEK