CREMEKOPPAR med FAT, 5 st, fältspatporslin, kungliga signaturer och valspråk, Rörstrand, 1900-tal.

Dekor från Gripsholmsservisen, kronor i blått och guld mot vit botten. Kungliga monogram från Gustaf III, Gustaf IV Adolf, Adolf Fredrik, Fredrik I och Carl XIII. Originalkartonger medföljer.

Smärre slitage.

Utropspris
1 500 SEK