Nobuyoshi Araki

(Japan, Född 1940)
Nobuyoshi Araki
(Japan, Född 1940)

NOBUYOSHI ARAKI, fotobok, "ARAKI", begränsad upplaga om 2500, sign och numr. Taschen Books, cologne, Germany.

Fotografier av Araki, intervjuer av Jerome Sans. Konstboken är signerad med japanska kanjitecken. 55x42.

Obetydligt slitage.

Utropspris
9 000 SEK