MODEMAGASIN, 6 vol, "Magasin för konst, nyheter och moder", Fredrik Boije, Stockholm 1823, -26,-27, -28, -29 -31.

Illustrerade med bla handkolorerade modeplanscher. Fem med helband av pappersklädd kartong, ett med halvfranskt skinnband.

Slitage, smärre skador på bokbanden, ej genomgångna.

Utropspris
4 000 SEK