BOKPARTI OM BLA TOPOGRAFI, 9 vol, bla "Vägvisare til...Svea- och Göta riken...Finland..." av G. Biurman, Stockholm 1768.

Även bla "Pharmacopoea veterinaria eller handbok för häst och boskaps läkare..." av A.H. Florman, Lund 1809, "Beskrifning om Swenska hemman" av Barthold Nyström, Stockholm 1806, "Seraphimer ordens historia" av G.W. af Tibell, Stockholm 1826, "Vägledning för resande i Sverige" av G.H. Mellin, Stockholm 1846. Olika typer av bokband, bla halvfranska skinnband.

Slitage, smärre hörnskador på banden, ett pappband med ryggskada. Ej genomgångna.

Utropspris
2 000 SEK