Smycken
397216

CIGARETTETUI, guld 18K, rysk stil, bär märkning Vacheron et Constantin, Genève. 1900-tal. Vikt ca 212 gram.

Rektangulärt med stråldekor, infattad blå safir. 9,5 x 6,5. Locket med invändig gravyr: Alfred G.L. Nobel.

Slitage.

Proveniens

Familjen Nobel.

Utropspris
65 000 SEK