BESTICKSERVIS, silver, 317 delar, Europa, 1900-tal. Totalvikt 11626 gram.

18 fiskgafflar, 21 fiskknivar, 17 hummergafflar, 12 smörknivar, 24 matgafflar 25 matknivar, 24 bordsgafflar, 24 bordsknivar, 18 fruktknivar, 18 fruktknivar, 24 matskedar, 18 bordsskedar, 6 sillgafflar, 18 tårtskedar, 11 mindre tårtskedar, 17 teskedar, 18 kaffeskedar, 2 uppläggningsbestick för fisk, sockerströare, 3 såsslevar, 2 saltskedar, 2 tårtspadar, gaffel delvis i ben imitation, ostkniv, såsslev, 11 smörgåsgafflar.

Slitage, repor, vissa blad i rostfrittstål.

Utropspris
47 000 SEK