PLAKETTER, 42 st, Mexiko, 1800-tal.

Patinerad metall. I fyra ramar. Nyklassicistiska, religiösa, politiska och vetenskapliga ämnen, bland annat Napoleon, Josefina, Apollo Belvedere, Homeros, Galileo Galilei m.m. Bildstorlek 39 x 24,5, ramarnas yttermått 63 x 47,5.

Skador, sprickor. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
4 000 SEK