RULLKLAFFSEKRETÄR, Italien, 1800-tal.

Rik intarsiadekor med florala motiv samt figurscener. Tre lådor. Bakomliggande inredning i form av små lådor och hyllplan. Avsmalnande ben. Bredd 128 Djup 64 Höjd 118 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Sprickor. Skiva med bågnad form.

Utropspris
8 000 SEK