DRYCKESBÄGARE, silver, barockstil, CG Hallberg Stockholm, 1949. Vikt ca 690 gram.

Cylinderformad med floral dekor, tre fötter i form av lejon, svängt handtag krönt av lejon, locket med Konung Karl XI:s porträtt. H 17,5.

Slitage, repor.

Utropspris
2 000 SEK