VÄGGLAMPETTER, 1 par, Swedish Grace, 1920-/30-tal.

Stomme av mässing. Dekor av akantusblad. För 2 ljus med röda glas manschetter. Behängda med prismor. Höjd 56 cm.

Slitage. Saknar troligen stamglas. Ljusmanschetter med nagg. Några bucklor. En ljusarm något sned.

Utropspris
1 500 SEK