BORDSLAMPA, funkis, 1920/1930-tal. NK, Nordiska Kompaniet.

Mässing, trä samt skärm i metall. Höjd 43 cm.

Ej funktionstestad. Repor, smuts, slitage, smärre bucklor.

Utropspris
1 500 SEK