SPELBORD, sengustavianskt omkr år 1800.

Fanerat med mahogny. Raka avsmalnande ben. Vissa mässingsskor medföljer. Bredd: 89 cm, Djup: 43,5 (x2), Höjd: 77 cm.

Slitage, repor, mässingsskor samt lås saknas. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK