SKÅP, art deco, Reimers möbler, Mjölby, 1930/40-tal.

Bland annat jakaranda. Dörrpar med inläggningar av växter. Klotformade ben. Bredd 100, djup 40, höjd 142 cm. Nyckel finns.

Slitage och repor. Smärre fanerskador. Fem hyllfästen saknas.

Utropspris
3 000 SEK