PORTMONNÄ, otydliga silverstämplar samt pärlbroderi, 1800-talets mitt.

Märkt Mir deine Liebe dir viel Glück. Längd 22 cm.

Slitage, skador.

Proveniens

Broderad av Emilia Frey f. Norring 1832-1872 åt hennes man Alexander Reinhold Frey 1842-1877.

Utropspris
150 EUR