BÖCKER samt KATALOGER, 18 st, Konst och konsthantverk. 1900-talets slut.

"The Bellagio Gallery of Fine Art",
"Ars 50 vuotta",
"Gallerie Forsblom",
Iain Zaczek, "Essential Art Deco",
"Art Lives in Kumu",
"Retro Tyyli",
"Peilikuvia",
Yve-Alain Bois, "Matisse and Picasso",
"Kauneuden pauloissa-Mestariteoksia Tretjakovin gallerian kokoelmista",
Virve Heininen, "Elin Danielson-Gambogi",
"Henry Moore-Sculpting the 20th Century",
"Alvar Aalto-Designer",
Magdalena Droste, "Bauhaus",
"Saarinen House and Garden-A Total Work of Art",
Joachim Pissarro, "Cézanne & Pissarro -Pioneering Modern Painting 1865-1885",
"Vuoden Nuori Taiteilija 1984-2004",
Tapio Heikkilä, "Suomalainen Kulttuurimaisema",
"The Art Book".

Bruksslitage. Ej genomgångna.

Utropspris
150 EUR