Evgeny Alexandrovitch Lanceray

(Ryssland, 1848-1886)
(Ryssland, 1848-1886)

EVGENY ALEXANDROVITCH LANCERAY, efter, skulptur, gjutjärn, Ryssland 1900-tal.

"Le triomphe de Cosaque", bär gjutarmärkning från Kasli, höjd 51 cm.

Slitage, enstaka smärre repa.

Proveniens

Inköpt Bruun Rasmussen 1978.

Utropspris
12 500 SEK