SERVISDELAR, 8 st (6+2), porslin, Meissen, 1900-talets första hälft.

Lökmönster i blått. Skärbräda, skål, tedosa, 2 lockdosor, cremekopp samt salt- och pepparkar, Royal Copenhagen. Skärbrädans längd 26 cm.

Smärre bruksslitage. 3 delar II sortering.

Utropspris
1 500 SEK