GLASSERVIS, 89 delar, "Stork" Simon Gate och Edward Hald, Sandvik 1918-1919.

Rökfärgade. med klockformade kupor, profilerat ben. Med gravyr "R". Fat, 11 rödvinsglas, 12 vitvinsglas, 13 starkvinsglas, 4 grogglas, 7 större selterglas, 8 mindre selterglas, 11 cocktailglas, 13 likörglas, 9 snapsglas.

Bruksslitage. Enstaka nagg. Repor.

Utropspris
5 000 SEK