KNIV, FM Mattsson, Mora, 1900-talets mitt.

Fäste av stål och ben. Dekor av lejonhuvud. Balja av stål och läder. Märkt FM Mattsson, Mora. Längd 33 cm.

Slitage. Balja med smärre rostangrepp.

Utropspris
1 500 SEK