LJUSKRONA, eklektisk stil, 1900-talets andra hälft. Höjd ca 70 cm

Åtta ljusarmar, rikt behängd med olikslipade prismor, nedåt avslutande klockformad prisma.

Ej funktionstestad. Ytslitage. Nagg.

Utropspris
3 000 SEK