PARTI SILVERSMYCKEN, 4st, bland annat Theresia Hvorslev, Mema, Lidköping, 1972. Total vikt ca 135g.

Bladformat hänge av Theresia Hvorslev, höjd 9cm. Kors dekorerat med markasiter höjd 6cm, kedja i silver, längd 53cm. Armband av ihopsatta, floralt graverade bladformer, längd ca 18cm, med säkerhetskedja. Hänge i organisk form med markasit, höjd 5cm med grov kedja, total längd 60cm.

Gravyr. Bruksslitage. Repor. Bristningar.

Utropspris
1 200 SEK