PARTI SILVER, 9 delar, bl a en senapskanna, Chester, Enland, 1800-tal. Totalvikt ca 700 gram.

En senapskanna med glasat innanmäte samt sked(denna senare), Chester, England. Två uppsatsskålar, varav en från Birmingham, England, den andra i sterlingsilver, (höjd ca 8-8,5 cm). Två skålar, varav en från Chester, England, den andra CG Hallberg, Stockholm, (höjd ca 4-4,5 cm). Ett fat, England, (diameter ca 16 cm). Ett mindre fat/skål, Birmingham, England. En tång, England (längd ca 9,5). En sockerströare (längd ca 16,5 cm). Samtliga delar från 1800- och 1900-talet.

Slitage, repor, nagg och anlupet. Graverade bokstäver. Senapskannans innanmäte är inkluderat i totalvikt.

Utropspris
3 000 SEK