VÄGGAPPLIQUER, ett par, senempire, 1800-talets första hälft.

Mässing och brons. Fyrarmad. Delvis förgyllda. Höjd 20, längd 24.

Ställvis slitage och repor. Baksida med ingraverat personnummer. En ljusmaschett saknas.

Utropspris
400 EUR