SKEDAR ETT PAR OCH SOCKERSTRÖARE, silver, Finland och Sverige 1700/1800-tal. Vikt 159 g.

Sked Fahlström, Helsingfors 1800, 21 cm, sked Ryberg Stockholm 1792, 21 cm. Sockerströaren Grönberg, Nyslott. 1851

Bruksslitage, gravyrer, Stockholm skeden med sliten enda.

Utropspris
200 EUR