Smycken
403957

BROSCHER, 3 st, tidigt 1900-tal.

Granater i form av ankare med originaletui, P.A.Pettersson Karl Johansgatan 19 Göteborg. Silver med skuren dekor av blommor, Kina. Mosaikarbete, Italien. Längd 3-4,7 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK