Madeleine Pyk – en samling F769

KAFFESERVIS, 4 delar, pläter, tidigt 1900-tal.

Kaffekanna, gräddkanna, sockerskål med lock. Lokknoppar med pärlemor. Höjd 8-17,5 cm. Rektangulär bricka med rundade hörn. Graverade monogram. 32 x 24.

Slitage, repor, benringar med smärre sprickor, större gåvogravyr på brickan.

Utropspris
2 000 SEK