FÄLLBORD, av Fredrich Iwersson (mästare i Stockholm 1780-1801).

Fanerad med alrot.Tredelad bonad balusterfot. Signerad med pappersetikett "FREDRICH IWARSON STOCKHOLM". Diameter: 88 cm, Höjd: 65 cm.

Slitage, repor, sprickor, förstärkt, kortat.

Utropspris
4 500 SEK