PARTI SILVER, bl a mindre uppsatsskål från Sankt Petersburg, Ryssland, omkring 1800-talets mitt. Vikt ca 490 gram.

En uppsatsskål från Sankt Petersburg, Ryssland (höjd ca 5). En skål, London, England (diameter ca 8). En skål på tre fötter, Österrike (diameter ca 4). En skål med handtag (diameter ca 7). Två minnesmedaljer (diemater ca 6).

Slitage, repor/märken, anlupet.

Utropspris
2 000 SEK