BORDSPENDYL, rokokostil, Frankrike, sent 1800-tal.

Förgylld brons. Putto med girland på blålackerad glob. Genombruten dekor med bladverk. Pendel och nyckel saknas. Höjd 34 cm. Längd 42 cm.

Ej funktionstestad. Det blå ytskiktet med skador. Visare med skador. Repor och märken.

Utropspris
10 000 SEK