SKRIVBORD, "Pl. Uddebo", Svante Skogh, Aktiebolaget Möbelfabriken Balder, Vaggeryd, 1950-talets andra hälft.

Teak samt mahogny. Två hurtsar med tre lådor vardera. Längd 135, bredd 70, höjd 75 cm. Nyckel finns.

Slitatge. Smärre fanerlagning. Nyckel finns.

Utropspris
7 000 SEK