Smycken
405295

FICKUR, 14 k guld, Levrette. Total vikt inklusive ur 80 gram.

Boett med ciselerad dekor av monogram AA. Urtavla med sekundvisare. Innerboett märkt Levrette ancre levees visible 15 rubis spiral breguet. Innerboett även med inskription och daterad 1932. Fodral i läder. Originaletui. Diameter 50 mm.

Ej funktionstestad. Smärre repor. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK