BÄGARE, silver. Nils Juhlin, Karlshamn, 1833. Vikt 53g.

Cylinderformat liv. Höjd 7,5.

Åldersrelaterad slitage. Småbucklor på livet. Namngravyr "Sixten".

Utropspris
2 000 SEK