BESTICK, 56 delar, silver, Cohr, Danmark, 1900-tal. Tot vikt inkl delar med rostfritt stål ca 2530g.

8 matskedar längd ca 20,5
2 bordsskedar längd ca 17,5
13 matgafflar längd ca 19
12 matknivar längd ca 20,5
12 kaffeskedar längd ca 11,5
3 bordsgafflar längd ca 17,5
efterrättssked längd ca 13,5
kappsylöppnare längd ca 12,5
2 bakelsegafflar längd ca 13,5
slev med skopa i plast längd ca 21
en liten hyvel längd ca 11,5

Slitage.

Utropspris
10 000 SEK