SALONGSMÖBEL, 4 delar, Karl Johansstil, 1900-talets första hälft.

Soffa, bord och 2 stolar. Fanerad med björk. Fast stoppad rygg och sits. Soffans längd 215. Bordets längd 124. Bredd 67. Höjd 77 cm.

Soffans tyg med fläckar och slitage. Solblekt. Bord med fläckar. Repor och märken.

Utropspris
3 000 SEK