GLASSERVIS, 34 delar, troligen Ryssland, sekelskiftet 1800/1900-tal.

Förgylld samt pantograferad dekor. 13 stora ölkupor, höjd 15 cm.
7 mellan stora kupor för vin, samt ett glas utan pantograferad dekor, höjd 13 cm.
12 kupor för champagne, höjd 12 cm.
1 sherryglas, höjd 12.

Förgyllning med slitage, nött. Enstak kantnagg (champagne nagg på två glas samt ölglas med ett nagg.

Utropspris
1 800 SEK