406337

BROSCH med SPELDOSA, Mitchel Maer för Christian Dior, 1950-tal.

Cabochonslipad lila glassten. 8 oäkta pärlor. Förgylld metall. Längd 4 cm.

Smärre slitage. Saknar krön med putti. Sliten förgyllning. Funktionen ej testad.

Utropspris
1 500 SEK