MYNTALBUM SAMT DIVERSE MYNT, mest silver och Sverige. Sent 1800-tal till 1970-tal. Tot silvervikt ca 1100 gram.
Olika valörer, bla 5 kronor, 2 kronor, 1 kronor. Två minnesmynt av silver "Konungaätten Bernadotte, Oscar II resp Gustaf VI Adolf" med äkthetscerifikat i pärm. Nr 2673/5000.
Slitage, ej fullständigt genomgångna.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.