ALMANACKOR, RECEPTBOK SAMT SKISSBÖCKER, bla av Egron Lundgrens hand, 1800-tal.

Bla Gothaischer Hof kalender 1807, Stockholms Almanach 1790. Bokgömma med ryggtiteln Souvenir". Bla helfranska band. Några brev och skrivna ark medföljer.

Slitage, några med skador, ej genomgångna.

Utropspris
1 200 SEK